خانه / اخبار / بهداشتی درمانی / سومین همایش سلامت، حکمت و حکمرانی(۳۰ و ۳۱ اردیهشت ماه ۱۴۰۳)

سومین همایش سلامت، حکمت و حکمرانی(۳۰ و ۳۱ اردیهشت ماه ۱۴۰۳)

همایش سلامت، حکمت و حکمرانی

دکترعلیرضا خوشدل، رئیس سومین همایش ملی و بین‌المللی سلامت، حکمت و حکمرانی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در نشست خبری سومین همایش ملی و بین‌المللی سلامت، حکمت و حکمرانی عنوان کرد: دراین همایش انتظار داریم با نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های حکمرانان با حکیمان، شرایطی را فراهم کنیم تا آنچه در اندیشه ما به عنوان یک نظام سلامت مطلوب شکل گرفته در عمل هم توسط سیاست‌گذاران و مجریان حکمرانی سلامت اجرا شود. دکتر خوشدل افزود: این همایش در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و اساتید داخلی و خارجی در این دوره از همایش مشارکت دارند.
وی ادامه داد: نقش حکمت در سلامت پیشینه بسیار قدیمی به قدمت پزشکی ایران دارد و تلاش داریم تا ابعاد مختلف حکمت را در حوزه سلامت مورد بررسی قرار دهیم و آن را به دامنه حکمرانی نیز نزدیک کنیم. ما در این همایش انتظار داریم دانشگاه به عنوان یک حلقه اندیشه‌ای از حلقه‌های علم و فناوری کشور نقش خود را برای کاهش فاصله بین حکمرانان و حکمت‌ورزان به نحو مطلوبی ایفا کند. وی افزود: در این همایش ما ۶ پنل تخصصی، یک پنل بین‌المللی و یک پنل دانشجویی خواهیم داشت. در حاشیه این همایش، رویداد صدرا هم برای پیوستگی علم پزشکی و دانش سلامت با صنایع کشور برگزار می‌شود.

دکتر خلیل علی محمدزاده دبیر علمی این همایش با تأکید بر اینکه در سیاست‌گذاری عمومی به بحث سلامت به عنوان اساسی‌ترین رکن باید توجه شود و سلامت نقش درجه اول است، افزود: در این همایش ۳ روزه، شنبه ۲۹ اردیبهشت در بیمارستان فرهیختگان مبانی نظری بررسی خواهد شد و دو روز دیگر همایش (یکشنبه ۳۰ و دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه) بر پایه این پیش همایش برگزار می‌شود.‌

دکتر مسعود پارسانیا دبیر اجرایی همایش نیز اظهار کرد: مجری این همایش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حمایت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد است. یکی از مهمترین حامیان علمی اعضای هیأت علمی؛ دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، فرهنگستان علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی هستند که در این همایش کمک می‌کنند. وی افزود: در این همایش از پژوهشگران برتر و منتخبان سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در مراسم افتتاحیه تجلیل خواهد شد.
https://irannewspaper.ir/8464/6/91666
B2n.ir/a2283

این مطالب را نیز ببینید!

شعر و حکمت

شعر و حکمت دکترخلیل علی محمدزاده این روزها که به مناسبت سومین همایش سلامت، حکمت ...