خانه / اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده / اندیشکده ها؛ راهکارهای خلاقانه و نوآورانه ارائه دهند

اندیشکده ها؛ راهکارهای خلاقانه و نوآورانه ارائه دهند

اندیشکده «سلامت، جمعیت و خانواده» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سیدمحمد حسینی معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، دکترسیدکاظم فروتن دبیر ستاد ملی جمعیت و دکتر محمدنژاد رییس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی افتتاح شد.

دکتر حسینی معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در این مراسم با قدردانی از اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در راه اندازی این اندیشکده گفت: ۱۳۵ آیه قرآن کریم به صورت مستقیم به اهمیت تدبر، تعقل و اندیشه اشاره دارد و در اسلام بر مشورت و هم‌اندیشی تأکید شده است. از این رو انتظار می رود اندیشکده ها با ایده‌یابی، ایده‌سازی و ارائه پیشنهاد، بتوانند راهکارهایی خلاقانه و نوآورانه ارائه کرده و با شبکه‌سازی و هم‌افزایی با یکدیگر و دیگر متفکران، در کنار تربیت نخبگان، نگاه به آینده را ترسیم کنند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه سلامت، جمعیت و خانواده گفت: سلامت جسم و روح از اهمیت زیادی برخوردار است و در حال حاضر نیز شاهد جنگ های میکروبی و بیولوژیک در جهان با هدف ضربه زدن به انسان ها، گیاهان و جانوران هستیم و  باید برای مقابله با این تهدیدات، راهکار داشته باشیم. در حوزه جمعیت و خانواده نیز سالهاست مقام معظم رهبری نسبت به جوانی جمعیت تذکر و هشدار می دهند و همین موضوع اهمیت پرداختن به جمعیت و مسئله خانواده را آشکار می کند.

دکتر حسینی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم جوانی جمعیت را در اولویت قرار داده اما در آغاز راه هستیم و اندیشکده «سلامت، جمعیت و خانواده»  می تواند در این مسیر به دولت کمک کند. امیدواریم این اقدامات در کنار اقدامات میدانی، منجر به نتایج سنجیده و دقیق شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در پایان با قدردانی از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و با اشاره به حسن سوابق دکتر علی محمدزاده رییس این اندیشکده، گفت: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با اقدامات مفیدی که انجام می دهد، برای دیگر دانشگاه ها الگو باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی

بیمارستان فرهیختگان؛ میزبان همایش سلامت، حکمت و حکمرانی سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، ...