خانه / اخبار / مدیر سایت / بازخوانی یک نوشته + پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی

بازخوانی یک نوشته + پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی

 

ما همه مدیون تو اییم سردار

دکترخلیل علی محمدزاده

سردار قاسم سلیمانی از فرماندهان لایق سپاه اسلام و مصداق بارزی از علمدار باوقار و مخلص، برای انقلاب و رهبری است. او در طول هشت سال دفاع مقدس، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان و هم اکنون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، قاسم سلیمانی را چندین بار به عنوان «شهید» و «شهید زنده» نام برده است. آری، او بارها در میادین جنگ حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.
خداى متعال اینگونه خواسته که او زنده بماند و برای مظلومان و مستضعفان جهان زندگی بخشد و برکات وجود او و همرزمانش براى کشور و دنیاى اسلام استمرار یابد.
سردار دلاور ما به عنوان مایه ی امید و عزت “جبهه انسانیت” و باعث یاس و ناکامی “جبهه کفر و انحراف”، مورد احترام آزادگان و احرار جهان است.
ما همه مدیون تو اییم ای سردار، حقا که تلاش های خداپسندانه ی تو، مجاهدت های شهیدان را تداعی و نمایندگی می کند و ما همانند شهدا، به تو می بالیم و در فرخنده زاد روز تو و در آستانه ی سال نو از درگاه خداى عزّ و جلّ، سلامت، سعادت و بلند آوازگی تو و یارانت را می خواهیم و می خوانیم، زیرا که زنده بودن تو و همسنگرانت، بهترین عیدی برای ما و تحقق گوشه ای از زندگی پربار برای یک امت است. براستی که رهروی در طریق ولایت را، باید از چون تو الگو گرفت.

تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵|۱۳:۴۷  

 کد خبر: ۲۲۳۳۳۱   http://www.vakilemelat.ir

Image result for ‫سردار قاسم سلیمانی‬‎

در پی حمله نیروهای جنایتکار آمریکا به خودروی حامل
حاج قاسم سلیمانی،‌ فرمانده سپاه قدس
و ابومهدی المهندسفرمانده الحشد‌الشعبی
و شهادت آن‌ها،
رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
پیامی صادر کردند؛
متن کامل پیام را بخوانیم.

انگشتر عقیق شهید ما، امضای حکم مرگ بر آمریکاست

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیه‌الله‌ارواحناه‌‌فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان – بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

سیدعلی خامنه‌ای
۱۳دیماه ۱۳۹۸

این مطالب را نیز ببینید!

مدیر مردمی و انقلابی

کد خبر: ۲۳۵۵۶۹ تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ – ۲۱:۱۶ مدیر مردمی و انقلابی ...