خانه / اخبار / مدیریتی / فصل جدید در شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی

فصل جدید در شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر خلیل علی محمد زاده

دکتر خلیل علی محمدزاده عضو هیات علمی دانشگاه

فصل جدیدی در شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری آنا دکتر خلیل علی محمدزاده عضو هیات علمی گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه با اشاره به نحوه سازماندهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اظهار مطلب فوق گفت: از زمان انتصاب دکتر میرزاده به عنوان رییس دانشگاه آزاداسلامی، گام های بلند و مثبتی در ارتقاء عملکرد دانشگاه، اصلاح فرآیندها و نوسازی ساختارسازمانی صورت گرفته که طرح تجمیع شماره ۲ نیز در این راستاست.

وی گفت: واقعیت این است که از آغاز دهه سوم فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی، نیاز مبرم به کاهش بوروکراسی، چابک سازی و کوتاه کردن سلسله مراتب سازمانی و تمرکززدایی احساس می شد و در این زمینه کم و بیش فعالیت هایی صورت گرفته بود، تا اینکه اکنون این جهت روشن و مسیر هموار برای عملیاتی کردن آن پیش بینی گردیده است.

وی اضافه کرد: در دوران نسبتا” کوتاه دوران مدیریت جدید دانشگاه، مطالعات مربوط به مهندسی مجدد در جهت بازیابی و بازآفرینی ساختار و فرآیندهای یک دانشگاه کارآ و اثربخش و همچنین متکی بر پژوهش، آموزش و مهارت افزایی که در ضمن منابع موجود خود را بر اساس نیاز و به طور صحیح مصرف کند، شکل سازمان یافته و جدی به خود گرفت.

این استاد دانشگاه خاطر نشان ساخت: طرح تجمیع اهداف، راهبردها و سیاست های دقیقی را تعقیب می کند که از آن جمله می توان به افزایش بهره وری، تکریم ارباب رجوع، ساماندهی مشاغل، هدفمند سازی انجام فعالیت ها، مکانیزه نمودن عملیات های سازمانی، مهندسی مشاغل، بکارگیری تکنولوژی و روش های نوین برنامه ریزی و مدیریت و توانمند سازی اعضای هیات علمی و … اشاره کرد

وی در خاتمه تصریح کرد: بدیهی است در صورتی که ساختار تشکیلات و سازمان کار واحدهای دانشگاهی بر اساس ضوابط، ملاک ها و استانداردهای طرح پیش رود با داشتن ساختاری مناسب، شایسته سالاری در مدیریت ها و ظرفیت سازی متناسب، فعالیت واحدهای دانشگاهی سنجیده تر و سریع تر شده و تصمیمات حاکم بر آن مبتنی بر تجربه، خردمندی و پژوهش های کاربردی گردیده و نیز اختیارات لازم در واحدها و استان ها برای ایفای مسئولیت، تعهد و انطباق اجتماعی به وجود خواهد آمد.

کد خبر: ۳۸۷۵۱ / www.ana.ir / چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ – ۱۰:۳۵
 

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمایی خیلی مهم برای دانشجویان؛ پیشنهاد ۱۰۰ ژورنال مدیریتی(ISI, Scopus)

No. Title  Indexed in ۱ Academy of Management Annals ISSN/ISBN: ۱۹۴۱-۶۰۶۷, ۱۹۴۱-۶۵۲۰۱% ISI, Scopus ۲ International Journal of ...