خانه / اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده / رابطان جمعیتی، مردم را آگاه سازند.

رابطان جمعیتی، مردم را آگاه سازند.

دبیر ستاد ملی جمعیت:

تبیین قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ضروری است

دبیر ستاد ملی جمعیت گفت: رابطان مجمع‌ ملی‌ فعالان‌ جمعیت در استان‌ها مردم را نسبت به قانون مترقی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آگاه سازند و برای احقاق حق قانونی مردم که در “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” تدوین شده است نیز مطالبه داشته باشند.

دبیر ستاد ملی جمعیت: تبیین قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ضروری است

به گزارش خبرنگار فارس، سید کاظم فروتن، رابطان مجمع‌ ملی‌ فعالان‌ جمعیت در نشست مشترک با اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به  فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره ایجاد یک مرکز ساماندهی فعالیت‌های مردمی، اظهار کرد: این ساختار باید قانونی باشد، از افراد مومن، متعهد و نافذ تشکیل شود و اقدامات اجرایی را بتواند به درستی انجام دهد.

وی اضافه کرد: یکی از شاخصه های این ساختار، وجود هماهنگی، هم افزایی، داشتن برنامه و هدف است، البته باید از موازی کاری نیز جلوگیری کند.

دبیرستاد ملی جمعیت، با تأکید بر اینکه نباید فرزندآوری را به مادیات گره بزنیم، عنوان کرد: در فعالیت های مردمی نباید به گونه ای بحث شود که مردم فرزند آوری را به مادیات گره بزنند چرا که خلاف فرهنگ ایران بوده و فرهنگ ایرانی دوستدار خانواده است.

فروتن، درباره تبیین قانون خانواده و جوانی جمعیت، اذعان کرد: رابطان مجمع‌ ملی‌ فعالان‌ جمعیت در استان‌ها  مردم را نسبت به قانون مترقی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آگاه سازند و برای احقاق حق قانونی مردم که در “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” تدوین شده است نیز مطالبه داشته باشند.

وی نقش جبهه مردمی را در اطلاع رسانی را حائز اهمیت خواند و گفت: جبهه مردمی بندهای مختلف قانون مانند با ناباروری، فرزندی آوری،چند فرزندی،اعطای تسهیلات و سایر مفاد را به مردم اطلاع دهد.

این مطالب را نیز ببینید!

نظام پرداخت Fee for Service

دکترخلیل علی محمدزاده رئیس مرکز سیاستگذاری اقتصاد سلامت در کنفرانس تحلیل انواع نظام های پرداخت ...