خانه / آموزشی / اقتصاد بهداشت و درمان / دغدغه جمعیت؛ توهم یا واقعیت؟!

دغدغه جمعیت؛ توهم یا واقعیت؟!

کد خبر: ۱۶۹۳۳۶
title

دغدغه جمعیت؛ توهم یا واقعیت

رشد جمعیت کشور به زیر یک درصد رسیده است

دغدغه جمعیت؛ توهم یا واقعیت/رشد جمعیت به زیر یک درصد رسیده
مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیاری از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در رابطه با جمعیت و فرزندآوری اشکالات علمی داشتند که در دو سال اخیر اصلاح شده است، لکن این اصلاحات هنوز وارد محیط عملیاتی نشده و نیز منجر به تغییر فرهنگی نشده است.

به گزارش بهداشت نیوز، پروفسور محمداسماعیل اکبری در وبینار “دغدغه جمعیت؛ توهم یا واقعیت” و با حضور ۸۱ نفر از استادان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، بحث جمعیت را از ابعاد مختلف واکاوی و نکات جامعی را به‌ویژه در حوزه سلامت و سبک زندگی تقدیم علاقمندان کرد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای کاهش جمعیت ایران در خارج طراحی شده و در نزدیک به سه دهه این برنامه در داخل به اجرا درآمده است.

دکتر اکبری اضافه کرد: بسیاری از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در رابطه با جمعیت و فرزندآوری اشکالات علمی داشته که در دو سال اخیر مورد اصلاح واقع شده است، لکن این اصلاحات هنوز وارد محیط عملیاتی نشده و نیز منجر به تغییر فرهنگی نشده است.

مشاور عالی وزیر بهداشت سطح جانشینی جمعیت را در کشورهای مختلف متفاوت اعلام کرد و هشدار داد: رشد جمعیت کشور به زیر یک درصد رسیده است.

در ادامه این وبینار، دکتر خلیل علی‌محمدزاده دبیر شورای هم‌اندیشی استادان و نخبگان نیز با تبیین بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری، جوانی جمعیت، پاسخگویی به شبهات در این رابطه و ضرورت پیگیری سیاست‌های کلی جمعیت را یادآور شد.

این مطالب را نیز ببینید!

نظام پرداخت Fee for Service

دکترخلیل علی محمدزاده رئیس مرکز سیاستگذاری اقتصاد سلامت در کنفرانس تحلیل انواع نظام های پرداخت ...