خانه / اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده / آدرس های دانشگاهی و بیوگرافی کوتاه استاد دکترخلیل علی محمدزاده(ویرایش؛ آبانماه ۱۴۰۱)

آدرس های دانشگاهی و بیوگرافی کوتاه استاد دکترخلیل علی محمدزاده(ویرایش؛ آبانماه ۱۴۰۱)

سایت تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی | HCSM

بیوگرافی کوتاه

خلیل علی محمدزاده در روز سه شنبه ۵ مهرماه سال ۱۳۴۵ در شهر تبریز و در یک خانواده ی فرهنگی و مذهبی متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان حافظ به سال ۱۳۵۱ آغاز و تحصیلات دوره راهنمایی و همچنین متوسطه را در رشته ی علوم تجربی در مدرسه ی صفا و در سال ۱۳۶۳ به پایان برد. وی برای اولین بار در ۱۵ سالگی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد که به طور متناوب تا پایان جنگ هر از گاه این حضور ادامه داشت.

ایشان تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۶۳ از رشته الهیات و مبانی حقوق آغاز و سپس در کنکور سراسری سال ۱۳۶۷، از بهمن ماه همان سال، در رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه تحصیل داد و در مرداد ماه سال ۱۳۷۵ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی (MD)* شد. وی در این مقطع علاوه بر ارائه ی پایان نامه ی مصطلح علمی و پژوهشی در دانشگاه، در تحقیقی دیگر به انطباق قوانین فنی پزشکی با مبانی فقهی پرداخت. وی پس از آن به تحصیل در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی روی آورد و به دریافت درجه ی دکترای تخصصی (.Ph.D)* با رتبه ی ممتاز و نفر اول بورد تخصصی نایل آمد.

وی با مرتبه علمی دانشیار(در شرف استاد تمامی) در گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی مشغول به تدریس و پژوهش در زمینه های مختلف “نظام سلامت” و همچنین پژوهشگر حوزه “مدیریت سلامت و تناسب جمعیت” می‌باشد. گرایش تخصصی ایشان در “سیاستگذاری نظام سلامت “، “اقتصاد بهداشت و درمان” و “مدیریت استراتژیک در سیستم سلامت” است. تاکنون ۲۰۰ مقاله علمی – پژوهشی، Scopus و ISI و PubMed و ۳۵ کتاب در زمینه های مدیریتی، پزشکی و اجتماعی به اهتمام ایشان و دانشجویانش انتشار یافته است. راهنمایی، مشاوره و داوری پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در دانشگاه های همکار توسط ایشان به بالغ بر ۲۵۰ مورد می زسد.

فعالیت به عنوان مدیرگروه تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران (از سال ۱۳۹۵ تا کنون) و رییس مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت (از سال ۱۳۹۳ تا کنون) و عضویت در شورای تخصصی علوم مدیریت سلامت (از سال ۱۳۹۷ تا کنون) دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست زیرگروه مدیریت بهداشت و درمان(از سال ۱۳۹۷ تا کنون) و عضویت در کارگروه اقتصاد مقاومتی(از اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) فرهنگستان علوم پزشکی و عضویت در کمیته مطالعات و پایش سیاست های جمعیتی شورایعالی انقلاب فرهنگی(از سال ۱۳۹۸ تا کنون) و دبیری شورای هم اندیشی و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران(از سال ۱۳۹۸)  و مدیرکارگروه تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران (از آبان ماه سال ۱۴۰۰ تا کنون) و رییس اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده(از ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)  و مشاور رییس کارگروه جمعیت و سرمایه اجتماعی دبیرخانه مجمع  و عضویت وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران(از ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱) جزو بارزترین مسئولیت ها و دغدغه های  علمی و پژوهشی ایشان هست.

وی در سال های اخیر به عنوان رییس کمیته بهداشت شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورایعالی انقلاب فرهنگی در پیشبرد سیاست های جمعیتی ایران و نیز عضویت در کارگروه فرهنگ کمسیون چشم انداز و نخبگان مجمع در راستای رصد سند چشم انداز ایران در افق آینده و همچنین مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده جامعه پزشکی در مسیر انسجام بخشی و مهندسی محتوی به این رشته و سایر علوم مرتبط، با مجامع سیاستگذاری، تدوین سیاست و برنامه ریزی و نیز دانشگاه ها، گروه های تخصصی و اساتید همکاری و تبادل نظر دارد. سخنرانی در نشست های علمی – تخصصی، همایش های علمی، کرسی های آزاداندیشی، جلسات بازآموزی و کارگاه های آموزشی بخش دیگری از علاقمندی های ایشان را شامل می شود.

شایان یادآوری است که از دیگر سوابق فعالیت وی می توان به عضویت در مرکز استعدادهای درخشان باشگاه پژوهشگران جوان و فعالیت به عنوان معاون فرهنگی، معاونت دانشجویی و فرهنگی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های علوم و تحقیقات و علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران اشاره کرد. همچنین معاونت مرکز سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از جمله ی رزومه کاری ایشان می باشد.

از فعالیت های ایشان طی دهه ۶۰ و ۷۰ می توان به دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولیت بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشکده پزشکی، رییس شبکه بهداشت و درمان ورامین(و پاکدشت، پیشوا و قرچک)، مدیر گروه تخصصی گسترش شبکه های بهداشتی و درمانی و مشاور رییس دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد.

 

(Doctor of Medicine (MD *

* Doctor of Philosophy (Ph.D.) 

قابل توجه دانشجویان و همکاران:

شیوه آدرس دهی در مقالات دانشگاهی به فارسی و انگلیسی، همچنین به عنوان نویسنده مسئول 


Khalil Alimohammadzadeh

Department of Health Services Management, North Tehran  Branch, Islamic Azad University. Economics Policy Research Center, Tehran Medical Sciences, Islamic Azad University, Tehran, Iran. ORCID CODE :0000-0002-2376-9256, E mail: dr_khalil_amz@yahoo.com
Academic Email: alimohamadzadeh@iautmu.ac.ir

*Corresponding author: Kh  Alimohammadzadeh

M.D., Ph.D., Associate professor, North Tehran  Branch, Islamic Azad University, Health Economics Policy Research Center, Tehran Medical Sciences, Islamic Azad University, Iran, Alimohamadzadeh@iautmu.ac.ir


*خلیل  علی محمدزاده

– گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت، دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، ایران،
کد ارکید:۹۲۵۶-۲۳۷۶-۰۰۰۲-۰۰۰۰، ایمیل: dr_khalil_amz@yahoo.com، ایمیل  دانشگاهی:Alimohamadzadeh@iautmu.ac.ir

نویسنده مسئول*

خلیل علی محمدزاده(.M.D., Ph.D)، دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت، دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران،
ایمیل:
Alimohamadzadeh@iautmu.ac.ir


:ایمیل های دانشگاهی

Alimohamadzadeh@iautmu.ac.ir

kh_alimohamadzadeh@iau-tnb.ac.ir

آدرس های الکترونیکی:

سایت: (hcsm.ir)

اینستاگرام:

@hcsm.ir

@dr.khalil_amz

آخرین ویرایش: ۸ مهرماه ۱۴۰۱

 

این مطالب را نیز ببینید!

این مقاله پزودی منتشر می شود؛ آموزش دانشجویان علوم پزشکی در زمان پاندمی کرونا: مقاله مروری

– رحیمی مهدیه، شفیعی شادی، علی محمدزاده خلیل*. آموزش دانشجویان علوم پزشکی در زمان پاندمی ...