خانه / اخبار / پیام های تسلیت در پی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد

پیام های تسلیت در پی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد

انالله و انا الیه راجعون

محمدحسن طریقت منفرد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاداستاد متعهد و متخصص
مرحوم دکترمحمدحسن طریقت منفرد

دکتر محمد رضا واعظ مهدوی در پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم را تسلیت گفت.

تسلیت محمد رضا واعظ مهدوی در پی درگذشت محمدحسن طریقت منفرد

انالله و انا الیه راجعون

بدینوسیله درگذشت پزشک متعهد و توانمند ، جناب دکتر محمدحسن طریقت منفرد، وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  را به همه همکاران و دوستانش در جامعه پزشکی تسلیت می گویم.

او که سوابق مدیریتی چون مدیریت بهداشت و درمان سازمان تامین اجتماعی ، ریاست بیمارستان امام حسین (ع) ، ریاست بیمارستان صدر ، معاونت سیاستگزاری و برنامه ریزی وزارت رفاه و تامین اجتماعی ، مسئولیت حوزه سلامت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، انجمن علمی اقتصاد سلامت و حضور در کمپین حمایت از تولید ملی صنعت داروی کشور را در کارنامه خود داشت، هیچگاه از بیان دلسوزانه درد مردم فروگذار نکرد. با کمال درستکاری و فروتنی خدمت کرد و همواره دلسوز مردم و انقلاب بود.

جامعه پزشکی، امروز یکی از چهره های خوشنام و خدوم خود را از دست داد. خدایش رحمت کند، و تلاش هایی که او در مبارزه با رانت ها و مافیای دارو و حوزه های مرتبط داشت را ذخیره آخرتش قرار دهد.

محمد رضا واعظ مهدوی

معاون اول رئیس جمهوری درگذشت طریقت منفرد را تسلیت گفت.

معاون اول رئیس جمهوری درگذشت طریقت منفرد را تسلیت گفت

دکترمحمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری در پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم را تسلیت گفت و از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان عزادار صبر و اجر مسالت کرد.

در متن پیام تسلیت مخبر آمده است: مصیبت درگذشت تاسف انگیز مدیر خدوم و متعهد جناب آقای دکتر محمد حسن طریقت منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دهم را که خدمات صادقانه و ارزشمندی در عرصه سلامت به خصوص در حوزه چشم پزشکی به جامعه و کشور ارائه کرد، به جامعه چشم پزشکی، دوستان، همکاران و بستگان به ویژه خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت می‌گویم.

معاون اول رئیس جمهوری نوشت: از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان عزادار صبر و اجر مسالت دارم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با صدور پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد – وزیر بهداشت دولت دهم – را تسلیت گفت.

سید محمد حسینی» معاون امور مجلس رئیس‌جمهور شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

«هو الحی الذی لایموت

وَمَا کَانَ لِنَفْسٍ أَن تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ ٱللَّهِ کِتَٰبًا مُّؤَجَّلً

درگذشت وزیر بهداشت و درمان  دولت دهم، عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، مدیر متدین، دلسوز، ولایی و انقلابی دکتر محمد حسن طریقت منفرد را خدمت خانواده، اقوام و آشنایان وی، جامعه پزشکی و ملت ایران تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند حکیم برای بازماندگان و دوستان صبر و أجر و برای آن عزیز سفر کرده مغفرت و رحمت الهی را طلب می‌کنم.

امید است این انسان متعهد و خادم مردم، فردای قیامت در شمار خوبان و پارسایانی باشد که آنان را گروه گروه به بهشت می‌برند.

وَ سِیقَ الَّذِینَ اتَّقَوْا رَبَّهُمْ إِلَی الْجَنَّهِ زُمَراً

سید محمد حسینی

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس

وزیر کشور با صدور پیامی درگذشت دکتر محمد حسن طریقت منفرد وزیر اسبق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را تسلیت گفت.

پیام تسلیت وزیر کشور در پی درگذشت دکتر طریقت منفرد

و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
درگذشت تأثر برانگیز پزشک متعهد و دلسوز؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد، وزیر اسبق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را به خانواده محترم  و مجموعه همکاران و دوستان ایشان و همچنین جامعه  بزرگ بهداشت  و درمان کشور، تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
از خدای بزرگ برای آن چشم پزشک حاذق و متدین و مدیر انقلابی و حامی محرومان و مستضعفان در نظام سلامت کشور، غفران و رحمت واسعه الهی و همنشینی با اولیاء و اوصیاء و برای بازماندگان، صبر و اجر مسألت دارم.

احمد وحیدی

وزیر کشور

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد را تسلیت گفت.

گپ و گفت دوستانه با استاد بهرام عین الهی | مردم سراب

به گزارش وبدا، متن حکم به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الی ربک یومئذ المساق
درگذشت دوست و برادر فرهیخته جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد موجب تاسف و تالم فراوان گردید.
وی از چهره های علمی برجسته حوزه چشم پزشکی کشور بود که طی سالهای متمادی در عرصه‌های مدیریت حوزه سلامت و خدمت به مردم، دستاوردهای بسیار ارزشمندی داشت.
اینجانب ضمن تسلیت به جامعه سلامت، خانواده معزز و سایر وابستگان آن مرحوم، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان و جامعه چشم پزشکی کشور صبر و شکیبایی مسالت دارم.

دکترسیدحسن هاشمی وزیر بهداشت دولت یازدهم در پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد، وزیر بهداشت در دولت دهم را تسلیت گفت.

درخواست 2 قربانی اسیدپاشی برای دیدار با وزیر بهداشت - ایسنا

ضایعه درگذشت همکار عزیزم جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد که علاوه بر التیام آلام و روشنی بخشی چشمان بیماران، در دولت دهم سکان هدایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در دست داشتند، موجب تأسف و تألم فراوان گردید.
فقدان آن برادر ارجمند را به خانواده محترم و خاندان طریقت منفرد تسلیت عرض کرده از درگاه پروردگار قادر متعال برای ایشان شکیبایی و برای آن زنده یاد، علو درجات مسئلت می‌نمایم.

دکتر سید حسن هاشمی

دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درگذشت دکتر طریقت منفرد را تسلیت گفت.
درخواست مخاطبان «فارس من» از رئیس کمیسیون بهداشت؛ ادعایتان را ثابت کنید/ شهریاری: توضیحی ندارم | خبرگزاری فارس
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
 ضایعه درگذشت جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر اسبق بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دولت دهم ، موجب تأسف و تألم فراوان گردید.
فقدان آن برادر متعهد و خدوم را به خانواده محترم و خاندان طریقت منفرد تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و علو درجات تحت توجهات امام زمان (عج) و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.
دکتر حسینعلی شهریاری
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور
نهم مهرماه ۱۴۰۰

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در پیامی درگذشت دکتر محمد حسن طریقت استاد پیشکسوت چشم پزشکی را تسلیت گفت.

پانا | علیرضا زالی

انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت دکتر محمدحسن طریقت استاد بلند مرتبه و پیشکسوت جراحی چشم دانشگاه موجب تالم و تاثر قلبی جامعه پزشکی و نظام سلامت و دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی شد.

فقدان این استاد ارجمند که یکی از سرمایه های ارزشمند نظام سلامت و جامعه پزشکی بود را به خانواده محترم ایشان، جامعه پزشکی کشور و دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی تسلیت عرض می نمایم.

این استاد فرزانه، وارسته و دلسوز در طول عمر با عزتش منشا خدمات اثرگذار و ارزشمندی در عرصه های مختلف درمان، پژوهش، آموزش وتربیت نیروهای متخصص توانمند بوده و تلاش های دلسوزانه و ارزنده ایشان در عرصه سیاستگذاری و دغدغه مندی هایش در راستای گسترش عدالت در سلامت هرگز از یادها نخواهد رفت .

ضمن تسلیت درگذشت این استاد والامقام به خانواده معزز ایشان، اساتید و دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی و جامعه پزشکی کشوراز خداوندمتعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای خانواده مکرم  و بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

دکتر علیرضا زالی

رییس دانشگاه

استاد دکتر محمداسماعیل اکبری معاون سابق وزیر بهداشت در پیامی درگذشت دکتر محمد حسن طریقت را تسلیت گفت.

نامه مهم پروفسور اکبری به قالیباف درباره مسئله جمعیت - مشرق نیوز

انا لله و انا الیه راجعون

خبر رحلت برادر عزیز و ارجمندم جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد در روزهای اندوهگین آخر ماه صفر حقیقتاً همه ما را غمناک کرد. خداوند این روح بزرگ را در پناه الطاف عالیه خودش نگه دارد و پذیرای وجودش باشد.

آشنایی من با دکتر طریقت به سال‌های خیلی قبل برمی‌گردد؛ وقتی که در جمعی، در میان مدیران عامل استان‌های کشور تنها هم‌صدایی بود که از تعارض منافع حرف می‌زد و گله‌مند بود از رفتار بعضی از همکاران در امر طبابت و برای انجام اقدامات زیاده در مصرف دارو و مصرف امکانات پزشکی؛ همه حرف‌ها مستند بود.

سابقه دیگری که در محضر ایشان دارم زمانی است که دکتر معاون وزارت رفاه بودند؛ در آن زمان از من خواستند که چند تحقیق در مورد راهنماهای بالینی اقدامات شایعی که پول‌ها را مصرف می‌کنند تحقیق کنیم و بنویسم. این اقدام را انجام دادم؛ یکی در مورد انجام ام‌آرآی در ستون فقرات بود. از نظر راهنمای بالینی معتبر جهانی انجام ام‌آرآی در درد حاد ستون فقرات ممنوع است. اگر اعداد درست در خاطرم باشد، در کشور ما ۹۷٫۴٪ ستون فقرات به‌خاطر درد حاد انجام می‌شود. کار دوم در مورد اکوکاردیوگرافی بود. ۹۵٫۵٪ از اکوکاردیوگرافی‌های انجام شده در شهر تهران با استانداردهای علمی هم‌خوانی نداشت. تحقیق سوم در مورد داروی تراستوزوماب یا هرسپتین در بیماران مبتلا به سرطان پستان بود. حداکثر اثربخشی این دارو ۶ درصد است ولی در سال میلیاردها تومان هزینه آن می‌کنیم و باوجوداینکه وزارت بهداشت هم راهنماهایی را در این زمینه نوشت اما هنوز آن ترک‌تازان اسب خود را می‌تازند.

کار بعدی با ایشان برای زمانی بود که مدت کوتاهی به‌عنوان وزیر بهداشت درمان انتخاب شدند؛ باز از بنده خواستند کاری بکنم. در طول حدود ۳ ماه بیش از ۱۲۰ راهنمای بالینی در دو جلد کتاب به‌صورت خلاصه‌نویسی و مؤثر تدوین شد و همه را ایشان امضا کردند و به کشور فرستاد. طبیعتاً این دیدگاه و رفتار را آدم‌هایی که من به آنها می‌گویم پدرخوانده‌های سلامت عمومی خوش نیامد و این پدرخوانده‌ها ناجوانمردانه در طول عمر شریف دکتر طریقت سعی کردند که ایشان را به‌تندی متهم کنند و چه الصاق بدی است این لفظ تندی وقتی که از پدرخوانده‌های به‌ظاهر صلاح به کسی چسبیده می‌شود. معنی درست اندیشیدن و شجاعانه صحبت‌کردن و شجاعانه عمل‌کردن را به نفع مردم تندی تلقی می‌کنند. ارزیابی عملکردها موید این نظر است.

خداوند ایشان را رحمت کند. آخرین برنامه‌ای که با هم داشتیم جهت تدوین دست‌نوشته‌ای برای دولت مکرمه جدید بود که باواسطه سردار وحیدی قرار بود انجام شود که سردار وحیدی گرفتار کارهای مقدماتی حضور در وزارت کشور شد و این توفیق نهایی نگردید.

ایشان در آخرین تلفن به من فرمودند که من می‌روم به دهات، به نظرم آنجا منطقه‌ای بود که کشاورزی و دامداری داشتند و فرمودند که آنجا محلی را می‌سازند و شما قول بده که بیایید آنجا که خداوند این توفیق را از من گرفت. ایشان رفتند و ما ماندیم. به‌هرحال خداوند روح بزرگ ایشان را قرین رحمت بفرماید و همه زحماتشان که برای تعارض منافع و برای جلوگیری از تقاضاهای القایی و ارزان‌سازی خدمات در این مملکت کشیدند صدقه جاریه‌شان قرار دهد و ان‌شاءالله از وجودشان راضی باشد.

محمد اسماعیل اکبری

۰۸/۰۷/۱۴۰۰

دکتر کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم در پیامی درگذشت دکتر محمد حسن طریقت را تسلیت گفت.

پافشاری مرحوم محمد حسن طریقت منفرد بر عدالت و حقوق محرومین و رویکرد فسادستیز او و بالاتر از همه پایبندی مومنانه او به ارزشهای دینی و نظام ولایی مثال زدنی بود.

کامران باقری لنکرانی در این پیام تصریح کرد: درگذشت برادر ارزشمند و پزشک انقلابی و متعهد و مدیر لایق و جهادی مرحوم دکتر طریقت منفرد را به خانواده محترم ایشان و همه همکاران و همسنگران این برادر مومن و پرتلاش تسلیت عرض می‌کنم.
وزیر بهداشت دولت نهم در این پیام افزوده است: دکتر طریقت با اینکه از خانواده ای متمول بود اما با زحمت بسیار و با درآمدی که از شاگردی مترو در آلمان کسب می کرد در سالهای قبل از انقلاب اسلامی در آلمان غربی آن زمان، درس خواند و به مراتب بالای تخصص رسید و در این راه آنقدر پیشرفت که بلافاصله به استخدام دانشگاه در آلمان درآمد.
این پیام می‌افزاید: ایمان سرشار او و دلبستگی بی حد او به امام رضوان الله تعالی علیه و انقلاب اسلامی، او را از موقعیت های جذابی که در آلمان داشت رهانید و به ایران اسلامی بازگردانید و در همه صحنه های انقلاب اسلامی از جنگ تا پس از با مجاهدتی خستگی ناپذیر ورویکردی عدالت محور و علاج جویانه به خدمت به محرومین پرداخت .

باقری لنکرانی ادامه داد: تلاشهای مرحوم دکتر طریقت منفرد در اصلاح ساختار ساختار تامین اجتماعی و استیفای حقوق کارگران ، طراحی مدل خدمت به مددجویان کمیته امداد و اجرای عملیاتی نظام ارجاع، در مبارزه با فساد، در اصلاح و تنقیح قوانین  نظام سلامت و بالاخره در ترویج طب ایرانی کارنامه ای پرافتخار برای او در خدمت به انقلاب اسلامی رقم زده که اینها تنها شمه ای ازآن همه تلاش است .
در بخش دیگری از این پیام آمده است: دکتر طریقت مرد دوربین و چاپلوسی نبود؛ او هر جا باری را در دفاع از انقلاب و محرومین بر زمین می دید متواضعانه بر کمر می گرفت و درگذشت نابهنگام او نیز در همین راه بود.

دکتر خلیل علی محمدزاده عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت، با صدور پیامی درگذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد را تسلیت گفت.

۲.۵ برابر شدن جمعیت سالمند کشور در سال ۱۴۲۵

در این پیام آمده است: درگذشت استاد عزیز جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد موجب تاثر و تالم گردید. او از شخصیت های مردمی و از استادان دلسوز در حوزه نظر و عمل بود. فقدان این انسان متعهد و متخصص ضایعه ای جبران ناپذیر است. حضور فعال و مستمر ایشان در جلسات کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به عنوان عضو شورای مرکزی، فرصت آشنایی و استفاده بیشتر از نظرات ایشان را برای جامعه دانشگاهی و اینجانب فراهم آورده بود.
ضمن تسلیت درگذشت این استاد مبرز به جامعه دانشگاهی و به ویژه دانشگاه های علوم پزشکی، همکاران و خانواده مکرم ایشان و سایر وابستگان آن عزیز سفر کرده، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای کلیه بازماندگان و دوستان، اجر و صبر مسالت دارم.

سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در پیامی در گذشت دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین عضو اسبق شورای مرکزی این سازمان را تسلیت گفت.
طرح بسیج جامعه پزشکی کشور برای مقابله با کرونا | خبرگزاری صدا و سیما

باسمه تعالی

وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

درگذشت فرهیخته ارجمند جناب آقای دکتر محمدحسن طریقت منفرد موجب تاسف و تالم فراوان شد.

او از پزشکان شاخص، علمی و برجسته کشورمان بود که در عرصه‌های مدیریت حوزه سلامت و همچنین در شورای مرکزی سازمان بسیج جامعه پزشکی خدمات بسیار بزرگ و ارزشمندی به یادگار گذاشت.

این سازمان ضمن تسلیت به جامعه سلامت و خانواده محترم آن مرحوم، از درگاه حضرت سبحان جل و اعلا برای آن پزشک فرهیخته، رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مساًلت دارد.

سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور

خانه کارگر در پیامی درگذشت دکترمحمدحسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم را تسلیت گفت.

درباره خانه کارگر | پایگاه اطلاع‌رسانی خانه کارگر، تشکیلات گیلان

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله واناالیه راجعون

خبرتاسف بار درگذشت دکترطریقت وزیراسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون درمان سالیان دورسازمان تامین اجتماعی، دوستدار محرومان و فقرا و علاقمند به تلاش برای بهبود خدمات درمان به خدمت گیرندگان خصوصا کارگران، آنهم بعد از بیش از یکماه دست و پنجه نرم کردن بانتایج حادثه‌ای که خود نشان از تلاش خدمتگزارانه و بی‌اجر و مزد او و علاقه او به احیای درمان ایرانی دارد، باعث تاسف و تاثر گردید.

خانه کارگر و شاید در و دیوار آن هنوز جملات دلسوزانه او را در مورد درمان و ظلم به بیماران به یاد دارد. او که اداره درمان را با وجودی که خود یک پزشک بود، فراتر از پزشکی می دانست و بارها اصرار داشت که وزیران غیرپزشک و مطلع از مسایل اقتصادی و اجتماعی در راس این وزارتخانه بنشینند، هیچگاه به تلاش مستمر خود در بهبود درمان ساکت ننشست.

با اینکه بیش از دو دهه بود که عرصه درمان کارگری را ترک کرده بود، اما همچنان به عنوان یک پزشک و دلسوز، دست از مداوای آنان در بیمارستان تامین اجتماعی برنداشت و تا آخرین لحظات عمر، خدمتگزار کارگران بود و بسیار بر این تلاش خود تعصب داشت و چه کوشش هایی که دراین جهت نکرد و چه تلاش هایی که اگر چه نتیجه نیافت، اما ازخدمات دلسوزانه او حکایت دارد.

اینک که او برای احیای طب سنتی و استقرار یک مرکز جدید جان خود را تقدیم کرد، امید داریم که همگان در ستایش از  او یا بهتر است بنویسیم، حداقل کاری که می توانند بکنند، فروگذار نکنند.

درود و سلام خدا بر محمدحسن طریقت، تسلیت و تعزیت به همسر و فرزندان طریقت خاصه خانواده تامین اجتماعی و همه خانواده بزرگ دوستدار کارگران شریف و عزیز.

رئیس جمعیت هلال‌احمر درگذشت دکترمحمدحسن طریقت را تسلیت گفت.

کریم همتی به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر منصوب شد | اقتصاد آنلاین
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با تاسف خبر درگذشت چهره خدمتگذار و خدوم جناب آقای دکتر طریقت منفرد را دریافت کردم. آن مرحوم از چهره های علمی برجسته حوزه چشم پزشکی کشور بود که طی سالهای متمادی در عرصه‌های مدیریت حوزه سلامت و خدمت به مردم از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت داشت و دستاوردهای بسیار ارزشمندی داشت. این دستاوردها ذخیره‌ی معنوی عظیمی است و موجب علو درجات ایشان خواهد بود. اینجانب ضمن تسلیت به خانواده محترم ایشان؛ رحمت و مغفرت الهی را برای آن مرحوم مسألت می‌کنم.
دکتر کریم همتی
رئیس جمعیت هلال احمر

این مطالب را نیز ببینید!

انتصاب اعضای جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی با انتصاب اعضاء شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برای یک دوره جدید ...