خانه / اخبار / دانشگاهی / بیوگرافی استاد دکترخلیل علی محمدزاده

بیوگرافی استاد دکترخلیل علی محمدزاده

Image result for ‫بدون سواد اطلاعاتی به سمت دنیایی حرکت می‌کنیم که دیگر وجود ندارد‬‎

بیوگرافی و رزومه دانشگاهی 

خلیل علی محمدزاده در روز سه شنبه ۵ مهرماه سال ۱۳۴۵ در شهر تبریز و در یک خانواده ی فرهنگی و مذهبی متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان حافظ به سال ۱۳۵۱ آغاز و تحصیلات دوره راهنمایی و همچنین متوسطه را در رشته ی علوم تجربی در مدرسه ی صفا و در سال ۱۳۶۳ به پایان برد. وی برای اولین بار در ۱۵ سالگی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد که به طور متناوب تا پایان جنگ هر از گاه این حضور ادامه داشت. در این مدت وی در قالب نیروهای جهادی جنگ و بعد در زمره ی رزمندگان لشگر ۳۱ عاشورا و سپس یگان موشکی گروه هفتم حدید، در عملیات های مختلفی شرکت داشت.

ایشان تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۶۳ از رشته الهیات و مبانی حقوق آغاز و سپس در کنکور سراسری سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ی ۱۴۹، از بهمن ماه همان سال، در رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه تحصیل داد و در مرداد ماه سال ۱۳۷۵ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی (MD) شد. وی در این مقطع علاوه بر ارائه ی پایان نامه ی مصطلح علمی و پژوهشی در دانشگاه، در تحقیقی دیگر به انطباق قوانین فنی پزشکی با مبانی فقهی پرداخت و حاصل آن را در کتابی با نام “پزشکی در آئینه ی اجتهاد” منتشر ساخت. وی پس از آن به تحصیل در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی روی آورد و به دریافت درجه ی دکترای تخصصی (.Ph.D) با رتبه ی ممتاز در این رشته نایل آمد.

ایشان اکنون به عنوان عضو هیئت علمی با مرتبه دانشیار در گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی مشغول به تدریس و پژوهش در زمینه های مختلف “نظام سلامت” و تحقیق پیرامون “مدیریت سلامت و تناسب جمعیت” می‌باشند. گرایش تخصصی ایشان در “سیاستگذاری نظام سلامت “، “اقتصاد بهداشت و درمان” و “مدیریت استراتژیک” می باشد.

در حال حاضر فعالیت به عنوان مدیرگروه تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و رییس مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت جزو بارزترین مسئولیت ها و دغدغه های علمی و پژوهشی اوست.

وی به عنوان رییس کمیته بهداشت شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورایعالی انقلاب فرهنگی در پیشبرد سیاست های جمعیتی ایران و نیز عضویت در کارگروه فرهنگ کمسیون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای رصد سند چشم انداز ایران در افق آینده و همچنین به عنوان رئیس زیر گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در مسیر انسجام بخشی و مهندسی محتوی  به این رشته و سایر رشته های مرتبط میان رشته ای در این زمینه، با مجامع سیاستگذاری، تدوین سیاست و برنامه ریزی و نیز دانشگاه ها، گروه های تخصصی و اساتید همکاری و تبادل نظر دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

مجله طب نظامی؛ بررسی عوامل موثر بر اجرای راهنماهای بالینی در ایران

جلد ۲۱ شماره ۳ صفحات ۳۰۰-۳۱۰ اهمیت و نقش نیروهای نظامی در امدادرسانی در بلایای ...